Internet v hoteli alebo v penzióne

Domov » Všetky články » Internet v hoteli alebo v penzióne

Kvalitný internet pre hostí? Povinnosť alebo nadštandard?

2119696_ikona-free-wifi

Ak ste seriózny hotel alebo penzión, ktorý si váži svojich zákazníkov predpokladám, že prvá možnosť. Dnes si bez internetu nevieme život ani predstaviť a čím ďalej tým viac ľudí musí byť nepretržite online. Či už je to z pracovných dôvodov, alebo len nevieme ako tráviť voľný čas J. Tak či onak, prvé na čo sa pýtame je „ aké máte heslo na wifi“. Predpokladám, že dnes už asi ani nie je hotel alebo penzión, ktorý by zákazníkom neposkytol pripojenie na internet.  Preto dnes už nie je tak dôležité, čí máte pripojenie, ale ako je kvalitné.  Zo svojich skúseností môžem povedať, že kvalita wifi pripojenia je v hotelových izbách veľmi slabá. Na recepcii a v loby bare býva signál dobrý, ale komu sa chce sedieť na recepcii a vybavovať pracovné záležitosti. Preto každý hotel či penzión by mal zabezpečiť kvalitné pripojenie aj na izbách, ak chce mať spokojných zákazníkov. Ak si však myslíte, že dať jedno wifi zariadenie pre celý hotel bude stačiť, ste na omyle.  Na druhej strane netreba to ani zbytočne preháňať a vyhadzovať peniaze za zariadenia, ktoré nepotrebujete.  Veľakrát sme sa stretli s tým, že zákazník mal tie najdrahšie zariadenia len preto, aby si IT firma mohla prihodiť čo najviac.  Preto našim zákazníkom robíme audit IT siete, kde zistíme nielen nedostatky, ale aj dobré veci, ktoré treba ponechať . Na základe informácii od hotela vieme vypracovať offline návrh pokrytia wifi siete. Berie sa do úvahy šírka stien, materiál z akého je budova postavená, miesta, ktoré netreba pokryť, rušiace prvky a pod. Na základe toho zistíme, koľko bude potrebných wifi zariadení, aby sme pokryli celý hotel.  Ďalším krokom, bude vybrať vhodné zariadenia, ktoré dokážu bez problémov preniesť internet na zariadenia zákazníkov.  Je rozdiel ak sa na wifi zariadenie pripája 10 užívateľov zo svojich izieb alebo sa pripája 100 užívateľov vo veľkej kongresovej sále. Tiež je dôležité, či chcete hosťom poskytnúť rovnakú rýchlosť pripojenia, alebo to chcete odstupňovať podľa štandardu izby. Bude internet dátovo neobmedzený, alebo sa nastavia limity? Budete ho poskytovať zadarmo alebo za poplatok?

Faktorov, ktoré rozhodujú o výbere zariadení je veľké množstvo. Preto je veľmi dôležité, aby nám zákazník povedal čo najviac informácii. Na ich základe potom vieme pripraviť návrh šitý na mieru, spolu s cenovou kalkuláciou.

Vieme zákazníkovi poskytnúť následnú realizáciu a správu celej siete. Servis poskytujeme 24 hodín denne 7 dní v týždni. Nechajte si od nás navrhnúť riešenie.

Ďalšie zaujímavé príspevky

Príbeh o interaktívnej tabuli

Príbeh o interaktívnej tabuli

Som interaktívna tabuľa, milujem školu, ale ... vždy budem súperiť s tou čiernou! S akou čiernou? No predsa čiernou tabuľou a farebnými kriedami. Tak dobre, máte pravdu nemusím. Môžeme sa navzájom dopĺňať. Moja čierna kamoška je...

Nefunkčný displej na notebooku – „čierna obrazovka“

Nefunkčný displej na notebooku – „čierna obrazovka“

Pre nášho zákazníka sme riešili problém s nefunkčným displejom na notebooku. Náš výkon spočíval v diagnostike problému a opravy notebooku. V tomto prípade došlo ku výmene 17“ LCD panela za nový na notebooku ASUS...