Správa siete

Komplexná správa počítačových sietí. IT Outsourcing správy sietí.
Potrebujem poradiť

Aké sú najčastejšie dôvody na správu siete externou firmou?

 • častý výpadok internetu
 • výpadok e-mailu a nemožnosť odosielať e-maily
 • nemožnosť tlače na zdieľanej tlačiarni v najnevhodnejšom Napr. keď idete tlačiť dokumenty na poradu a tlačiareň sa rozhodla „štrajkovať“. Poznáte to.
 • potreba práce na serveri na ktorý sa nevieme pripojiť
 • nemožnosť práce na diaľku

Toto je len malá časť problémov, ktoré súvisia s nefunkčnou sieťou. Problematika je však ďaleko zložitejšia. Vy ako bežný užívateľ, to vidíte na podobných problémoch, s ktorými sa bežne stretávate. Ak vám váš IT technik povie, že je problém vo firmware switchu , veľa vám to nepovie. Pre vás to len znamená, že nejde internet a nemôžete odoslať email šéfovi. Preto by sa správa siete, nemala vo firme podceňovať. Kvalitná správa siete nie je len o prvotnom nastavení sieťových prvkov (switche, routre a pod.), ale hlavne o pravidelnom kontrolovaní a staraní sa o sieť. Ak vám niekto nastaví sieť a ďalšie dva roky sa na to ani nepozrie, nemôžete sa čudovať podobným problémom.

stále k dispozícii

%

Garancia spokojnosti

využite hodinu zdarma

Viac ako 700 PC a serverov v správe

Ďalšie dôvody na externého správcu siete

 • nezávislý pohľad externej organizácie
 • denno-denné skúsenosti so správou siete
 • časová úspora vlastných zamestnancov

Komu je správa siete určená

 • firmám, ktoré nemajú vlastných IT technikov
 • firmám, ktoré majú vlastných IT technikov ale potrebujú výpomoc
 • školám a škôlkam
 • hotelom
 • účtovným organizáciám

Správa siete od IT one, s.r.o.

Starostlivosť o zákazníkov

Naša starostlivosť pre zákazníkov zahŕňa pravidelný monitoring siete a sieťových zariadení. Na to, aby routre alebo switche správne pracovali, je potrebné, aby mali aktuálny firmware a boli dobre nakonfigurované. Vieme zabezpečiť neustály dohľad nad zariadeniami, a v prípade výpadku nám príde informácia skôr ako ju zaregistruje zákazník. Keď nám zavoláte, už pracujeme na riešení. 

Správa siete

Pod správou siete treba vidieť nie len sieťové prvky, ale aj servery, počítače, tlačiarne a pod. Všetky zariadenia musia fungovať ako hodinky. Len vtedy dosiahnete bezproblémový chod siete a môžete sa spoľahnúť, že vás nič neprekvapí.

Firemný server

Ďalšou dôležitou súčasťou siete je firemný server. Všetky potrebné dáta sa sústreďujú tam. Ak sú časté výpadky v sieti, dáta sa môžu poškodiť, hlavne v prípade databázových programov. Je preto potrebné mať nastavené pravidelné zálohovanie, ideálne aj s časovými kópiami (viete sa k dátam vrátiť v čase, keď boli ešte v poriadku a to bez potreby obnovy celého servera).

To si ale vyžaduje mať dobré znalosti o fungovaní serverových systémov a určite neodporúčam sa do toho púšťať sám. Vyhľadajte radšej odborníka, ktorý vám s tým pomôže. Aktuálne máme pod správou viac ako desiatky serverov, ktoré spravujeme našim zákazníkom. Ak by ste mali záujem o bližšie informácie neváhajte nás kontaktovať.

Sme skúsený poskytovateľ riešení pre firemnú správu siete.

Na každý problém existuje riešenie, ktoré Vám pomôžeme nájsť.

Profilujeme sa ako dlhodobý partner v outsourcovaní správy IT sietí vo firmách.

Riešenie správy a návrhu siete implementujeme podľa Vašich finančných a strategických požiadaviek.

Chcem vyskúšať