Správa siete pre firmy

Profesionálna správa siete, serverov a počítačov pre firmy a inštitúcie

Rýchla firemná sieť

Správa siete pre firmy zahŕňa aj audit infraštruktúry. IT infraštruktúra, inštalácia komponentov a profesionálna správa siete priamo ovplyvňuje jej rýchlosť.

Spoľahlivá a bezpečná firemná sieť

Naše služby poskytujeme pre malé aj väčšie firmy a pre živnostníkom. Vy sa venujete svojmu podnikaniu, my správe Vašej siete.

+

Vzdialený prístup

Nastavenie VPN pre vzdialený prístup. 

*

Prístup ku dátam

Získate prístup k dátam na vašom lokálnom serveri alebo NAS odkiaľvek.

Inštalácia programov

Nainštalujeme a zaškolíme. 

Bezpečnosť siete

Staráme sa o bezpečnosť Vašej siete. Bezpečnosť siete je na prvom mieste. 

Služby pre firmy

Diagnostika a oprava PC

V prípade poruchy PC alebo notebooku, poskytujeme kompletnú diagnostiku a následnú opravu. Jednoduché závady vieme vyriešiť aj na počkanie, ale v prípade závažnejších porúch robíme diagnostiku. Na základe diagnostiky zistíme chybu a následne Vás informujeme o možnostiach opravy. Ak nám dáte súhlas na opravu, vykonáme ju. V prípade, že opravu nechcete zrealizovať, účtujeme len diagnostiku.

IT Outsourcing

Outsourcing je v dnešnej dobe veľmi vyhľadávaný spôsob ako delegovať čo najviac činností na externého dodávateľa, aby sa firma mohla venovať svojej hlavnej činnosti. Dochádza k efektívnejšiemu využívaniu času a nákladov, pričom ušetrené náklady môže firma investovať na rozvoj podnikania. Naša spoločnosť sa orientuje na outsourcing IT technológii a dokážeme našim zákazníkom spravovať IT štruktúru za nižšie náklady, ako keby využívali vlastné pracovné sily. Nemusia mať svoje vlastné IT oddelenie, manažment a zamestnancov, čo predstavuje značnú úsporu nákladov.
Neváhajte nás osloviť s vypracovaním nezáväznej ponuky, ktorá Vás presvedčí o tom, že IT outsourcing bude pre Vašu spoločnosť to správne riešenie. Formulár nájdete v sekcii cenník tu

Návrh počítačovej siete

Na základe požiadaviek zákazníka navrhneme počítačovú sieť. Vytvoríme topológiu siete, na ktorej si zákazník bude vedieť predstaviť, ako bude vyzerať štruktúra siete. Vždy sa snažíme sieť navrhnúť tak, aby fungovala čo najoptimálnejšie a najefektívnejšie.

Optimalizácia súčasnej siete

Vo väčšine prípadov už majú zákazníci existujúcu sieť, ktorá je veľmi pomalá alebo má časté výpadky. Vypracujeme analýzu siete, zistíme slabé miesta a navrhneme riešenie. V prípade wifi sieti vieme vykonať test intenzity signálu v jednotlivých miestach budovy.

IT inštalácie

Realizujeme inštaláciu štrukturovanej kabeláže. Inštalácia káblov, uchytenie, zapojenie a následné oživenie celej počítačovej siete.

Správa PC a serverov
Našim zákazníkom spravujeme počítače a servery na pravidelnej báze. Je na zákazníkovi, akú frekvenciu si zvolí. Najčastejšie sa využíva mesačná správa, ale vždy to záleží od konkrétneho zákazníka. Nemusíte už riešiť problémy s IT, naši technici sa o to postarajú. Je jedno či máte veľkú serverovňu, alebo  len pár počítačov,  naše služby sú Vám k dispozícii. Spravujeme počítače s operačným systémov Windows a Linux.
Pre zákazníkov, ktorí nechcú investovať veľké množstvo finančných prostriedkov do servera, ponúkame možnosť  využiť služieb virtuálnych serverov (napr. Microsoft Azure a pod.).
Pri serveroch vieme zabezpečiť kompletnú správu, sledovanie, nastavenie a migráciu údajov. Spravujeme servery na platforme Windows server.
Správa siete

Zabezpečujeme správu počítačovej siete a celej infarštruktúry u zákazníka vrátane periférnych zariadení ako napr. tlačiarní.  Zákazník sa môže rozhodnúť, či využije niektorý z našich balíkov služieb, alebo bude využívať len hodinové zásahy technikov.

Bezpečnosť a ochrana PC a sietí - Profylaktika

Profylaktika zahŕňa:

 • Vykonanie antivírusovej ochrany
 • Odstránenie škodlivých a nepotrebných súborov spomaľujúcich zariadenie
 • Čistenie (odstránenie prachu z chladiča, ventilátorov a pod.) každého pol roka
 • Zálohu a obnovu dôležitých súborov
 • Monitoring fungovania pracovných staníc a serverov
 • Kontrola funkčnosti siete a sieťových zariadení ·
 • Aktualizácia operačného systému a antivírusového programu
Optimalizácia výkonu

Ak sa Vám stáva, že počítač na ktorom pracujete je pomalý a musíte stále na niečo čakať, tak je čas na zásah technika. Najčasteší príklad je, že PC nereaguje, tzv. “mrznutie”.
Toto sa stáva hlavne vtedy keď sa najviac ponáhľame a máme otvorených viacero aplikácií.
Ak sa trápite s podobnými problémami, je na čase optimalizovať výkon vášho počítača. Počítač ako každé iné zariadenie potrebuje starostlivosť a pravidelnú údržbu. Spôsobov ako vykonať optimalizáciu počítača je viacero. Najčastejšie príčiny, prečo je Vás počítač pomalý sú:

 • Malá a nedostatočná operačná pamäť(RAM)
 • Málo miesta na pevnom disku
 • Počítať je zahltený zbytočným softvérom
 • Pri spustení počítača sa spúšťa množstvo programov, ktoré nevyužívate
 • Zavírený počítač
 • Nevypínate počítač a nechávate ho len v spiacom režime

Našou úlohou je diagnostikovať, ktorý z problémov spôsobuje spomaľovanie a následne ho odstrániť. Základnou vecou je, zbaviť počítač nepotrebného softvéru, vytvoriť miesto na disku a nastaviť nech sa pri spustení počítača aktivujú len potrebné programy. V prípade, že efekt je minimálny, odporučíme rozšíriť operačnú pamäť alebo iné možnosti, ktoré budú najefektívnejšie.
V prípade, že si na optimalizáciu netrúfate sami, obráťte sa na odborníkov. Radi Vám pomôžeme a v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať mailom alebo telefonicky. Poradenstvo máte z našej strany bezplatne.

Záloha dát

Už sa Vám stalo, že ste mali svoje dôležité dáta uložené v počítači, ktorý sa pokazil?
Mali ste uložené dáta na usb klúči a stratili ste ho?
Máte ako firma vytvorený systém na bezpečnú ochranu dát ?
Poskytujeme služby v oblasti zabezpečenia dát :

 • záloha na externý HDD
 • záloha na média (CD, DVD a dokonca aj Blu ray disk)
 • záloha na server mimo miesta podnikania
 • icloud

Záloha dát je najlepší spôsob, ako ochrániť informácie alebo dáta pred stratou. Klientom ponúkame zálohu dát na pravidelnej báze.
Bližšie informácie o zálohe dát môžete nájsť aj v tomto článku.

Pre zákazníkov, ktorí nechcú investovať veľké množstvo finančných prostriedkov do servera, ponúkame možnosť  využiť služieb virtuálnych serverov (napr. Microsoft Azure a pod.).
Pri serveroch vieme zabezpečiť kompletnú správu, sledovanie, nastavenie a migráciu údajov. Spravujeme servery na platforme Windows server.

Prenájom IT špecialistov
Prenájom IT špecialistov je služba, ktorú môžete využiť, ak potrebujete posilniť váš tím ITčkárov, alebo dočasne preklenúť výpadok vášho IT technika(správcu). Môžete ju však využívať aj dlhodobo, ak je pre vás zamestnávať IT technika nákladná záležitosť. Situácie, kedy je dobré službu „Prenájom IT špecialistu“ využiť:

 • Potrebujete jednorazovo vykonať určité úlohy
 • Váš IT technik nestíha a potrebuje pomôcť
 • Technik je na dovolenke, PNke alebo dostal výpoveď
 • Pracujete na novom projekte a potrebujete dočasne posilu
 • Ste menšia firma a zamestnávať ITčkára sa vám neoplatí
 • Chcete sa venovať svojmu biznisu a problémy s IT presunúť na niekoho iného
 • …..

Výhodou služby je lepšia optimalizácia nákladov. Technika si prenajmete len na dobu, ktorú potrebujete a v čase, ktorý vám vyhovuje. Technik je dostupný 24hodín denne 7 dní v týždni. Všetko si určujete vy. Nemusíte riešiť dovolenky, práceneschopnosť, neplatené voľna, stravné lístky a pod. Dostanete jednu faktúru a o nič viac sa nestaráte.

Môžete využiť prenájom IT špecialistov na :

 • správu servera na Windows platforme
 • správu, nastavenie a konfigurácia siete, routrov, switchov a pod.
 • tvorbu softvéru
 • správu koncových zariadení s operačným systémom Windows a Linux

Pri prenájme ITčkára sa cena stanovuje individuálne, v závislosti od požiadaviek zákazníka. Najčastejšia forma prenájmu je hodinová sadzba. Je možne sadzbu nastaviť

Vzdialená správa

V prípade, že nastane porucha u zákazníka a má funkčné pripojenie na internet, využívame vzdialenú správu. Napojíme sa pomocou softvéru priamo na PC zákazníka a odstránime poruchu rovnako,ako by sme boli fyzicky pri PC.  Dokážeme tak okamžite reagovať a zákazník môže mať odstránenú poruchu v priebehu niekoľkých minút.
Pri vzdialenej správe používame softvér Teamviewer.  Na stiahnutie kliknite tu:

Koniec podpory Windows Server 2008

Koniec podpory Windows Server 2008

Spoločnosť Microsoft oznámila, že od dátumu 14.1.2020 prestane podporovať nasledujúce systémy: • Windows 7• Windows Server 2008• Windows Server 2008 R2• Windows Small Business Server 2011• Windows Home Server 2011• Exchange 2010•...

Príbeh o interaktívnej tabuli

Príbeh o interaktívnej tabuli

Som interaktívna tabuľa, milujem školu, ale ... vždy budem súperiť s tou čiernou! S akou čiernou? No predsa čiernou tabuľou a farebnými kriedami. Tak dobre, máte pravdu nemusím. Môžeme sa navzájom dopĺňať. Moja čierna kamoška je lepšia pre prváčika,...

Obnova a záchrana stratených dát z disku alebo pamäťových kariet

Obnova a záchrana stratených dát z disku alebo pamäťových kariet

Každému z Vás sa už určite stalo to (ak sa nestalo, buďte len radi), že ste si nechtiac vymazali nejakýsúbor, ktorý ste vymazať nechceli (platí hlavne pre skratku shift+delete). V takýchto prípadoch sa dá súbor (dokumenty, fotky, hudba, video, atď…) ešte zachrániť....

Nefunkčný displej na notebooku – „čierna obrazovka“

Nefunkčný displej na notebooku – „čierna obrazovka“

Pre nášho zákazníka sme riešili problém s nefunkčným displejom na notebooku. Náš výkon spočíval v diagnostike problému a opravy notebooku. V tomto prípade došlo ku výmene 17“ LCD panela za nový na notebooku ASUS s procesorom i7. Ak máte...