Ing. Marián Králik

IT špecialista

Správa sietí, serverov a počítačov

Outsourcing IT služieb

Venujte sa iba svojmu podnikaniu a správu sietí, serverov, počítačov, tlačiarní a iných zariadení nechajte na nás.

Služby pre školy

Pre školy poskytujeme špeciálne programy. Práve školy majú často problém s interným  zabezpečením správy počítačov. 

24 hodín / 7 dní v týždni

Sme tu pre Vás  stále

viac ako 600 PC a serverov

Spravujeme viac ako 600 PC a serverov 

Paušál alebo jednorázová platba

Máme pre Vás dostupné balíčky paušálu alebo tiež možnosť platiť iba za daný výkon

Prvý mesiac zadarmo

Vyskúšajte naše služby a za prvý meisac jednoducho neplatíte

prvý mesiac zadarmo iba teraz

Pripravili sme pre Vás ponuku, ako môžete využiť naše služby bezplatne. Ak rozmýšľate nad využívaním našich služieb, ale neviete či to bude pre Vás to pravé, môžete si nás otestovať a vyskúšať na jeden mesiac úplne zadarmo. Po jednom mesiaci sa rozhodnete, či s nami budete spolupracovať aj naďalej. Bez akýchkoľvek otázok môžete povedať NIE.

Balík služieb budete využívať v plnej miere, ako by ste si službu platili. Našou úlohou bude, aby sme Vám dokázali kvalitu a profesionalitu našich služieb. Preto neváhajte a vyskúšajte si nás.

O nás

Spoločnosť ITone s.r.o. poskytuje komplexné služby v oblasti informačných technológii.  Snažíme sa zákazníka zbaviť problémov, ktoré môžu nastať pri správe počítačov a preniesť ich na našich technikov. Ak Vám nefunguje správne sieť, vypadáva internet, kazia sa počítače, všetko ide pomaly a zamestnanci sa sťažujú na IT, ste na správnom mieste. Naše služby využívajú firmy, organizácie ako aj bežné domácnosti a servis poskytujeme firemným zákazníkom 24hodín denne 7 dní v týždni.

V súčasnosti máme pod správou takmer 600 počítačov a  serverov, ktoré svojim klientom pravidelne spravujeme na mesačnej báze. Pridajte sa k nám aj vy a nechajte si spravovať svoju sieť na profesionálnej úrovni.

Diagnostika a oprava PC

V prípade poruchy PC alebo notebooku, poskytujeme kompletnú diagnostiku a následnú opravu. Jednoduché závady vieme vyriešiť aj na počkanie, ale v prípade závažnejších porúch robíme diagnostiku. Na základe diagnostiky zistíme chybu a následne Vás informujeme o možnostiach opravy. Ak nám dáte súhlas na opravu, vykonáme ju. V prípade, že opravu nechcete zrealizovať, účtujeme len diagnostiku.

IT Outsourcing

Outsourcing je v dnešnej dobe veľmi vyhľadávaný spôsob ako delegovať čo najviac činností na externého dodávateľa, aby sa firma mohla venovať svojej hlavnej činnosti. Dochádza k efektívnejšiemu využívaniu času a nákladov, pričom ušetrené náklady môže firma investovať na rozvoj podnikania. Naša spoločnosť sa orientuje na outsourcing IT technológii a dokážeme našim zákazníkom spravovať IT štruktúru za nižšie náklady, ako keby využívali vlastné pracovné sily. Nemusia mať svoje vlastné IT oddelenie, manažment a zamestnancov, čo predstavuje značnú úsporu nákladov.
Neváhajte nás osloviť s vypracovaním nezáväznej ponuky, ktorá Vás presvedčí o tom, že IT outsourcing bude pre Vašu spoločnosť to správne riešenie. Formulár nájdete v sekcii cenník tu

Návrh počítačovej siete

Na základe požiadaviek zákazníka navrhneme počítačovú sieť. Vytvoríme topológiu siete, na ktorej si zákazník bude vedieť predstaviť, ako bude vyzerať štruktúra siete. Vždy sa snažíme sieť navrhnúť tak, aby fungovala čo najoptimálnejšie a najefektívnejšie.

Optimalizácia súčasnej siete

Vo väčšine prípadov už majú zákazníci existujúcu sieť, ktorá je veľmi pomalá alebo má časté výpadky. Vypracujeme analýzu siete, zistíme slabé miesta a navrhneme riešenie. V prípade wifi sieti vieme vykonať test intenzity signálu v jednotlivých miestach budovy.

IT inštalácie

Realizujeme inštaláciu štrukturovanej kabeláže. Inštalácia káblov, uchytenie, zapojenie a následné oživenie celej počítačovej siete.

Správa PC a serverov
Našim zákazníkom spravujeme počítače a servery na pravidelnej báze. Je na zákazníkovi, akú frekvenciu si zvolí. Najčastejšie sa využíva mesačná správa, ale vždy to záleží od konkrétneho zákazníka. Nemusíte už riešiť problémy s IT, naši technici sa o to postarajú. Je jedno či máte veľkú serverovňu, alebo  len pár počítačov,  naše služby sú Vám k dispozícii. Spravujeme počítače s operačným systémov Windows a Linux. Pre zákazníkov, ktorí nechcú investovať veľké množstvo finančných prostriedkov do servera, ponúkame možnosť  využiť služieb virtuálnych serverov (napr. Microsoft Azure a pod.). Pri serveroch vieme zabezpečiť kompletnú správu, sledovanie, nastavenie a migráciu údajov. Spravujeme servery na platforme Windows server.
Správa siete

Zabezpečujeme správu počítačovej siete a celej infarštruktúry u zákazníka vrátane periférnych zariadení ako napr. tlačiarní.  Zákazník sa môže rozhodnúť, či využije niektorý z našich balíkov služieb, alebo bude využívať len hodinové zásahy technikov.

Bezpečnosť a ochrana PC a sietí - Profylaktika

Profylaktika zahŕňa:

 • Vykonanie antivírusovej ochrany
 • Odstránenie škodlivých a nepotrebných súborov spomaľujúcich zariadenie
 • Čistenie (odstránenie prachu z chladiča, ventilátorov a pod.) každého pol roka
 • Zálohu a obnovu dôležitých súborov
 • Monitoring fungovania pracovných staníc a serverov
 • Kontrola funkčnosti siete a sieťových zariadení ·
 • Aktualizácia operačného systému a antivírusového programu

Výhody balíčkov

 • Mesačným servisom sa predlžuje životnosť zariadení a znižuje sa riziko nečakaných porúch
 • Dostupnosť technika 7 dní v týždni
 • 24 hodinová telefonická a on-line podpora cez internet
 • Pridelený konkrétny pracovník, ktorý bude vykonávať pravidelný servis a odstraňovať vzniknuté poruchy
 • Poradenstvo pri kúpe nových zariadení
 • Možnosť nakupovať príslušenstvo za zvýhodnené ceny (Náplne do tlačiarní, PC komponenty….)
 • Pevná mesačná cena bez ohľadu na počet výjazdov technika
 • Mimozáručný servis serverov a pracovných staníc
Optimalizácia výkonu

Ak sa Vám stáva, že počítač na ktorom pracujete je pomalý a musíte stále na niečo čakať, tak je čas na zásah technika. Najčasteší príklad je, že PC nereaguje, tzv. “mrznutie”.
Toto sa stáva hlavne vtedy keď sa najviac ponáhľame a máme otvorených viacero aplikácií.
Ak sa trápite s podobnými problémami, je na čase optimalizovať výkon vášho počítača. Počítač ako každé iné zariadenie potrebuje starostlivosť a pravidelnú údržbu. Spôsobov ako vykonať optimalizáciu počítača je viacero. Najčastejšie príčiny, prečo je Vás počítač pomalý sú:

 • Malá a nedostatočná operačná pamäť(RAM)
 • Málo miesta na pevnom disku
 • Počítať je zahltený zbytočným softvérom
 • Pri spustení počítača sa spúšťa množstvo programov, ktoré nevyužívate
 • Zavírený počítač
 • Nevypínate počítač a nechávate ho len v spiacom režime

Našou úlohou je diagnostikovať, ktorý z problémov spôsobuje spomaľovanie a následne ho odstrániť. Základnou vecou je, zbaviť počítač nepotrebného softvéru, vytvoriť miesto na disku a nastaviť nech sa pri spustení počítača aktivujú len potrebné programy. V prípade, že efekt je minimálny, odporučíme rozšíriť operačnú pamäť alebo iné možnosti, ktoré budú najefektívnejšie.
V prípade, že si na optimalizáciu netrúfate sami, obráťte sa na odborníkov. Radi Vám pomôžeme a v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať mailom alebo telefonicky. Poradenstvo máte z našej strany bezplatne.

Záloha dát

Už sa Vám stalo, že ste mali svoje dôležité dáta uložené v počítači, ktorý sa pokazil?
Mali ste uložené dáta na usb klúči a stratili ste ho?
Máte ako firma vytvorený systém na bezpečnú ochranu dát ?
Poskytujeme služby v oblasti zabezpečenia dát :

 • záloha na externý HDD
 • záloha na média (CD, DVD a dokonca aj Blu ray disk)
 • záloha na server mimo miesta podnikania
 • icloud

Záloha dát je najlepší spôsob, ako ochrániť informácie alebo dáta pred stratou. Klientom ponúkame zálohu dát na pravidelnej báze.
Bližšie informácie o zálohe dát môžete nájsť aj v tomto článku.

Pre zákazníkov, ktorí nechcú investovať veľké množstvo finančných prostriedkov do servera, ponúkame možnosť  využiť služieb virtuálnych serverov (napr. Microsoft Azure a pod.).
Pri serveroch vieme zabezpečiť kompletnú správu, sledovanie, nastavenie a migráciu údajov. Spravujeme servery na platforme Windows server.

Prenájom IT špecialistov
Prenájom IT špecialistov je služba, ktorú môžete využiť, ak potrebujete posilniť váš tím ITčkárov, alebo dočasne preklenúť výpadok vášho IT technika(správcu). Môžete ju však využívať aj dlhodobo, ak je pre vás zamestnávať IT technika nákladná záležitosť. Situácie, kedy je dobré službu „Prenájom IT špecialistu“ využiť:
 • Potrebujete jednorazovo vykonať určité úlohy
 • Váš IT technik nestíha a potrebuje pomôcť
 • Technik je na dovolenke, PNke alebo dostal výpoveď
 • Pracujete na novom projekte a potrebujete dočasne posilu
 • Ste menšia firma a zamestnávať ITčkára sa vám neoplatí
 • Chcete sa venovať svojmu biznisu a problémy s IT presunúť na niekoho iného
 • …..
Výhodou služby je lepšia optimalizácia nákladov. Technika si prenajmete len na dobu, ktorú potrebujete a v čase, ktorý vám vyhovuje. Technik je dostupný 24hodín denne 7 dní v týždni. Všetko si určujete vy. Nemusíte riešiť dovolenky, práceneschopnosť, neplatené voľna, stravné lístky a pod. Dostanete jednu faktúru a o nič viac sa nestaráte. Môžete využiť prenájom IT špecialistov na :
 • správu servera na Windows platforme
 • správu, nastavenie a konfigurácia siete, routrov, switchov a pod.
 • tvorbu softvéru
 • správu koncových zariadení s operačným systémom Windows a Linux
Pri prenájme ITčkára sa cena stanovuje individuálne, v závislosti od požiadaviek zákazníka. Najčastejšia forma prenájmu je hodinová sadzba. Je možne sadzbu nastaviť
Vzdialená správa

V prípade, že nastane porucha u zákazníka a má funkčné pripojenie na internet, využívame vzdialenú správu. Napojíme sa pomocou softvéru priamo na PC zákazníka a odstránime poruchu rovnako,ako by sme boli fyzicky pri PC.  Dokážeme tak okamžite reagovať a zákazník môže mať odstránenú poruchu v priebehu niekoľkých minút.
Pri vzdialenej správe používame softvér Teamviewer.  Na stiahnutie kliknite tu:

Naše zvýhodnené balíčky

Balík MINI

Servis max 6 PC , max 4 prídavné zariadenia.  Servis sa vykonáva na mesačnej báze a zahŕňa:

čítaj viac
 • Vykonanie antivírovej ochrany
 • Odstránenie škodlivých a nepotrebných súborov spomaľujúcich zariadenie
 • Čistenie (odstránenie prachu z chladiča, ventilátorov a pod.)
 • Zálohu a obnovu dôležitých súborov
 • Monitoring fungovania pracovných staníc a serverov
 • Kontrola funkčnosti siete a sieťových zariadení
 • Kontrola kamerového systému
 • Aktualizácia operačného systému a antivírusového programu

od 99 € 

Balík Štandard

Servis max 12 PC , max 10 prídavných zariadení. Servis sa vykonáva na mesačnej báze a zahŕňa:

čítaj viac
 • Vykonanie antivírovej ochrany
 • Odstránenie škodlivých a nepotrebných súborov spomaľujúcich zariadenie
 • Čistenie (odstránenie prachu z chladiča, ventilátorov a pod.)
 • Zálohu a obnovu dôležitých súborov
 • Monitoring fungovania pracovných staníc a serverov
 • Kontrola funkčnosti siete a sieťových zariadení
 • Kontrola kamerového systému
 • Aktualizácia operačného systému a antivírusového programu

od 199 € 

Balík MAXI

Servis max 20 PC , max 15 prídavných zariadení.  Servis sa vykonáva na mesačnej báze a zahŕňa:

čítaj viac
 • Vykonanie antivírovej ochrany
 • Odstránenie škodlivých a nepotrebných súborov spomaľujúcich zariadenie
 • Čistenie (odstránenie prachu z chladiča, ventilátorov a pod.)
 • Zálohu a obnovu dôležitých súborov
 • Monitoring fungovania pracovných staníc a serverov
 • Kontrola funkčnosti siete a sieťových zariadení
 • Kontrola kamerového systému
 • Aktualizácia operačného systému a antivírusového programu

od 289 €

Pre školy

Ak ste škola a hľadáte správcu IT, určite ste narazili na problém, že kvalitný IT správca nie je lacný. Zvlášť ak chcete zveriť správu IT kvalifikovanej firme. Bežné firmy sa na zákazníka pozerajú rovnakým „metrom“ . Je jedno či sa jedná a súkromnú prosperujúci firmu, alebo o školu, ktorá bojuje s finančným rozpočtom. Mnohé školy preto ani nerozmýšľajú, že oslovia na správu IT firmu. Práve pre nedostatok finančných zdrojov v školách sme pre školy pripravili balíky služieb, ktoré sú cenovo dostupné. Ceny sú v porovnaní s firemnými zákazníkmi približne o 2/3 nižšie. Vďaka tomu si môže profesionálnu IT správu dovoliť aj menšia škola. Už sa nám stalo vo viacerých školách, že náš balík služieb je pre školu výhodnejší, ako držať ITčkára na čiastočný alebo plný úväzok.

Výhody pre školy

Nemusíte mať vlastného (interného) zamestnanca Bez potreby školení a vzdelávania zamestnanca Bez rizika PN zamestnanca a iných výpadkov Vyššia odbornosť

Zvýhodnený nákup IT techniky Príprava verejného obstarávania

Množstvo doplnkových služieb Správa interaktívnych tabúľ Nasadzovanie školských aplikácií Školenia učiteľov a THP pracovníkov Office 365 pre školy

Sme držiteľmi certifikátu “Microsoft Authorized Education Partner ”

Kontaktný formulár

  Kontaktné údaje

  AM-MA s.r.o.
  Popradská 2
  01008 Žilina
  IČO: 47077221
  IČ DPH: SK2023727497